Anaokulundan itibaren İngilizce eğitimi almaya başlayan öğrencilerimiz, ilkokulun son yıllarında ikinci yabancı dili de öğrenmeye adım atıyorlar. Ortaokulda, ikinci yabancı dilin de en az birinci yabancı dil kadar önemli olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda ASAL Kolejinde çocuğunuza ikinci yabancı dil eğitimi aynı birinci yabancı dilde olduğu gibi yabancı uyruklu eğitimciler tarafından verilmektedir.

Yabancı Dil Öğretmiyoruz, Yeni Bir Dil Edindiriyoruz

Dil insanın hayatının ilk yıllarında edindiği en önemli beceridir. Çift dilli bireyler ise iki farklı dili anadili olarak edinmiş kişilerdir. Ancak ebeveynleri farklı dilde konuşan bireyler ya da çok küçük yaşından itibaren farklı bir ülkede farklı bir dile maruz kalan bireyler çift dilli olabilir algısı artık değişiyor. Yeni nesil eğitim kuramları erken yaş eğitimde çift dile maruz kalan çocukların da çift dilli olabileceği görüşünü hayata geçiriyor. Türkiye’de çift dilli eğitimde Asal Koleji olarak anaokulundan başlayarak uyguladığı Çift Dilli Eğitim sistemi ile İngilizce ve Almancada anadil becerisi edindirmeyi hedefliyoruz. “Öğretmiyoruz, edindiriyoruz” olarak özetlenen sistemin amacı öğrencilerin hayatın her alanında İngilizce ve Almancaya maruz kalmalarını sağlamak. Böylece yeni bir iki dil ediniyorlar.

Yoğun akademik çalışmalar ve araştırmalar sonunda hayata geçirilen sistem, titiz bir çalışma ve planlamayla uygulanıyor. Öğrenciler anadili İngilizce olan eğitimciler ve Türk yabancı dil öğretmenleriyle birlikte çalışıyor.

Asal Kolej’inde uygulanan Çift Dilli Eğitim Sistemi güçlü bir teorik altyapıya sahip. Teorik altyapının okullarda eksiksiz uygulanması için kurum içi eğitimler veriliyor ve sistemin doğru şekilde uygulanması merkez tarafından denetleniyor. Ölçme ve değerlendirme için uluslararası kurumlarla birlikte çalışılıyor. Yabancı dil eğitim kitapları titizlikle seçiliyor. Eğitimin her aşaması uzmanlar tarafından planlanıyor ve hayata geçiriliyor. Asal Kolej başarıyla uyguladığı sistemiyle İngilizceye anadil seviyesinde hakim olacak bireyler yetiştiriyor.

 

 

 Hedeflerimiz

  • Dört dil becerisini (okuma - yazma - dinlediğini anlama – konuşma) eşit derecede kazandırmak,
  • Uluslararası sınavlarda ve proje yarışmalarında başarı kazanmak,

Uluslararası Sınavlar

Asal Kolej uluslararası geçerliliği olan ve bağımsız merkezler tarafından yapılan sınavlarla öğrencilerinin dil edinim gelişimleri objektif bir yöntemle takip edilir.

2. sınıftan 12. sınıfa kadar yılda 4 kere uygulanan bu sınavlarla öğrencinin dil gelişimi takip edilir ve desteklenir. Öğrenci bazında raporlamalar öğrenci, öğretmen, okul idaresi ve veliye sürekli takip, teşhis ve telafi imkanı sağlar ve ayrıca öğrenciye sadece kendi okulundaki öğrenciler arasındaki yabancı dil yeterliliğini değil, diğer ülkelerde yaşayan yaşıtları arasındaki yabancı dil yeterliliğini de ölçme fırsatı verir.

 

Kişiye Özgü Öğretim Modeli

"Kişiye Özgü Öğretim Modeli" dil ediniminde de etkin olarak uygulanmaktadır. Her öğrenciye desteklenmesi gereken becerileri doğrultusunda "bireye özel" ödevler verilmektedir.

Teknoloji Kullanımı

Dil öğrenimini pekiştirmek amacıyla teknolojiden en etkin şekilde yararlanılmaktadır. Bilgisayar destekli akıllı tahtalarla zenginleştirilen dersler, öğrencilerin dil öğrenme motivasyonunu güçlendirirken, teknoloji kullanımıyla öğrencilerin kendi kendine öğrenme yeteneği de gelişmektedir.

kullanabilmektedirler. Bu süreçteki dil eğitimi, kültür ve spor faaliyetleri örgüsü içinde verilmektedir.

Test

Form Gönderimi

Tamam